День Святого Миколая

Кожного року, 19 грудня, ми святкуємо улюблене всіма свято – День Святого Миколая. Це дивовижне свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих. День Святого Миколая люблять і дорослі й діти, адже це найбажаніший день для дітлахів, свято, коли збуваються найзаповітніші мрії та відбуваються дива.

За доброю традицією, в День Святого Миколая вихованці Іванівської спеціальної школи спостерігали святкову виставу підготовлену учнями 10-го класу. Чарівні ельфи розважали гостей, а казкові персонажі стали родзинкою свята та подарували дітям справжню казку.

Не обійшлося на святі без вручення довгоочікуваних солодощів, які стали для дітлахів смачною втіхою до свята.

Почесним гостям вдалося подарувати діткам трішечки простого дитячого щастя.

Не треба бути Чудотворцем, щоб дарувати доброту та тепло своєї душі. Це під силу кожному з нас. Адже кожна дитина чекає на подарунки та новорічні дива, які обов’язково здійсняться.

Нехай Святий Миколай завжди йде з вами поруч по життю, вберігає від будь яких негараздів, допомагає долати труднощі, дарує надію та вселяє впевненість, що все у житті у вас складеться якнайкраще. Нехай це світле свято подарує вам багато добрих посмішок, щедрих подарунків та неймовірних чудес. І пам’ятайте про те, що Святий Миколай завжди відгукнеться на усі ваші прохання, потрібно лише дуже цього захотіти і вірити, що добро завжди перемагає зло.

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити діток за їх добрі вчинки. Так трапляється і в Іванівській спеціальній школі. Але, наші діти приймають вітання не тільки 19 грудня, а завдяки чудовим гостям ще задовго до свята.
Наші постійні гості приїхали привітати діток та педагогічний колектив… Порадували вони їх солодкими подаруночками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного!

Туристично-краєзнавчий тиждень

Ось і підійшов до кінця туристично-краєзнавчий тиждень у Іванівській спеціальній школі. Він був спрямований на відродження духовності, історичної пам’яті, любові до рідного краю, патріотизму, відповідальності за збереження історики-культурного надбання. Туристично-краєзнавча робота посідає ключове місце в національно-патріотичному вихованні молодого покоління.
Яскраво та цікаво розпочався тиждень. Але все саме цікаве чекало вихованців попереду!
Не треба когось переконувати у важливості проведення екскурсій по рідному краю для формування творчої особистості. Нажаль, в теперішніх реаліях нашого життя дуже важко вирушити в очну екскурсію, тому більшість місць діти відвідали віртуально. Саме тому, вихователька 4-го класу Груша Світлана Петрівна провела віртуальну мандрівку: «Подорожуємо Україною».
А учні десятого класу відправилися у екскурсію по рідній школі, яку провела шкільна бібліотекарка Бадрак Людмила Степанівна. Вчителі та вихователі школи разом з дітьми день за днем відвідували різні куточки нашої держави. Діти дізналися багато нового та цікавого. А коли прийде мирний час, ми обов’язково здійснимо ще не одну мандрівку і побачимо всю красу нашої Батьківщини на свої власні очі.

Спортивна година

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я. А кращим другом здоров’я був і залишається спорт.
Адже спорт – це не тільки самоорганізація і дисципліна, здоров’я і молодість, елемент культури і стиль життя – це саме життя, рух вперед! Спорт є одним із головних чинників, який впливає на фізичний розвиток та здоров’я дитини. Тому ми намагаємось дотримуватись цих принципів.
В рамках тижня початкової школи, вихователькою Гаврилюк Нілою Павлівною було проведене спортивне свято.
Ніла Павлівна створила святкову, затишну атмосферу, що дало змогу дітям проявити себе в повній мірі та повірити у власні сили. Педагогом було поставлено за мету через спортивні змагання та активні заняття спортом розвивати пам’ять, увагу, долати труднощі; зміцнити здоров’я школярів; виховувати в учнів почуття дружби, колективізму.

«Весела перерва. Зимові розваги»

Зима – прекрасна пора року, що відкриває обійми розваг перед кожним. Грудень приніс і подарував дітворі справжню зимову казку.
Саме під час шкільної перерви у школярів є нагода побути на свіжому повітрі, пограти у рухливі ігри, весело провести час із однолітками.
В рамках тижня початкової школи «Веселковий тиждень» вчителькою 3-го класу Баланчук Еліною Павлівною був проведений захід: «Весела перерва. Зимові розваги»
На перерві Еліна Павлівна пропонувала вихованцям заходи різного формату, метою яких є зниження психологічного та розумового навантаження на дітей, створення умов для цікавого та змістовного відпочинку, позитивного емоційного настрою та збагачення життєвих вражень дитини.

Андріївські вечорниці

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
День Андрія – одне із свят, яке завжди святкували наші батьки, діди, прадіди. Відзначають його 13 грудня і вважають днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного.
Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, коли відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, музиці, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння, насамперед ворожіння про шлюб.
Діти та вчителі нашої школи також не залишились осторонь цього дійства.
В рамках туристично-краєзнавчого тижня, учні та вчителі Іванівської спеціальної школи святкували Андріївські вечорниці.
Панувала незвичайна аура. Кожен прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили маленький вогник у душі кожного учасника.

Відкритий урок з історії на тему:

«Запорозька Січ у складі Гетьманщини».

«У кожного народу є свої свої святині,свої легендарні явища. В українського народу є своє національне явище – українське козацтво, Запорозька Січ. Це про неї Микола Гоголь писав: «Так ось вона,Січ! Ось воно те гніздо, звідкіля вилітають всі ті горді, як орли і дужі, як леви. Ось звідки розливається козацька воля по всій Україні.» А ми з вами живемо на цій землі і повинні знати про запорожців.»
З такими словами вчителька історії Скворцова Тетяна Олександрівна розпочала свій відкритий урок на тему: «Запорозька Січ у складі Гетьманщини».
Тетяна Олександрівна разом з учнями з’ясували становище Запорозької Січі у складі Гетьманщини та ознайомила дітей із життям та діяльністю Івана Сірка. Також вона виховувала у дітей почуття патріотизму та гордості за минуле українського народу. Адже, не знаючи минулого не можна зрозуміти сьогодення та мету майбутнього.

Бесіда з елементами тренінгу ” діти проти насильства”

Дитинство — найкраща пора в кожної людини, спогади про яку ми пронесемо через усе своє життя. І так важливо, щоб ці згадки були приємними і щасливими, сповненими маминої ласки, батьківської турботи, яскравих посмішок і сонячного тепла.
У рамках Всеукраїнської кампанії “16 днів без насильства” в Іванівська Спеціальнашкола була проведена спільна бесіда з елементами тренінгу ” #діти проти насильства” з працівниками Центру надання соціальних послуг Іванівської сільської ради Грабар Юлією Олегівною та Семчик Аліною Іванівною.
У ці дні тисячі людей об’єднують свої зусилля заради однієї мети – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, а також збільшення розуміння та обізнаності про проблему насильства та шляхи її вирішення, сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

Тиждень військово-патріотичного виховання

Ось і підходить до кінця тиждень військово-патріотичного виховання в Іванівській спеціальній школі.
Одним із пріоритетних завдань виховання учнів Іванівської спеціальної школи є формування національної свідомості школярів з осмисленою патріотичною позицією. Робота педагогічного колективу, учнівського самоврядування щоденно спрямована на те, щоб у навчальному закладі панував національний дух, щоб кожен учень відчував себе причетним до долі України.
Заходи, проведені в школі, сприяли вихованню громадянських почуттів і свідомості, поваги до Конституції та інших законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державою громадські справи.

День української хустки

Хустка – крила над батьківським краєм.
Вона барви ввібрала у себе —усі.

Хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

В рамках відзначення Дня української хустки, 7 грудня, учениці Комунального закладу “Іванівська спеціальна школа” Вінницької обласної Ради взяли участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою».

Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.

День Збройних сил України

День Збройних сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Учні Іванівської спеціальної школи вшанували честь і славу ЗСУ святковим заходом. На святі діти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. А також шкільна козацька республіка поповнилася новими членами – відбувалася урочиста посвята в козачата учнів 4-го класу.

Гостем свята став військовий Євген Дубовик, який захищає нашу Батьківщину на передовій.

Нехай горить і палає кожен окупантський корабель, кожен танк і бронетехніка! Не бути вам на нашій землі! Ми вільні і незалежні! Тук було, є і буде!

Дякуємо Вам, наші дорогі захисники, за вашу важку роботу! Віримо у Вас та чекаємо з перемогою додому!

Хвилина мовчання – всі душі до неба,
Летять, перед Богом щоб впасти до ніг,
А потім, (бо стала вагома потреба),
Створити країні міцний оберіг.

Щоб всі підняли свої ангельські крила,
Й наш край захистили від бомб наяву,
Аби Перемога прийшла справедлива,
Й скоріш відновить Україну нову.

Тиждень профорієнтації

Людина, яка вміє та любить працювати, в усі часи користувалася повагою до інших. Той, хто вміє щось робити, тим більше добре, завжди прогодує і себе, і родину, вважалося у народі. Вибір професії – справа непроста. Адже професія визначає долю людини. А доля – взагалі дуже складне поняття.
Часто діти переймають майстерність батьків з ранніх років, тому їм легше йти по життю вторинним шляхом. Але все ж сучасність пропонує нам значно більший вибір, ніж раніше. Система освіти дозволяє випробувати свої сили в різних напрямках. Ринок праці стрімко змінюється, тому не завжди досвід батьків може принести користь молодому поколінню.
Так з 28 листопада по 4 грудня в Іванівській спеціальній школі проходив традиційний Тиждень профорієнтації та трудового навчання. Під час проведення тижня організовувалися різноманітні заходи з урахуванням віку, вподобань та нахилів школярів. Діти вправлялися в перукарному мистецтві, лозоплетінні, дівчатка освоювали професію доярки, а хлопці удосконалювали навики штукатура.
Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху.

В рамках тижня профорієнтації «Професій багато на світі,а вибрати треба одну» вчителем Рибочкою Любою Михайлівною був проведений урок трудового навчання на тему: «Санітарно-гігієнічні вимоги під час доїння корів».
Люба Михайлівна розповіла дітям про професію доярки, навчила правильному доїнню та збору молока, а також не забула наголосити щодо санітарно-гігієнічних норм. Цікаво було спостерігати, як учні вправлялися на умовному вим‘ї і як раділи своїм досягненням. Адже, не так легко доїти корову, як це здається на перший погляд, це важка фізична праця. Діти зрозуміли, що професія доярки -це непросто і задумалися щодо вибору фаху.

Корекційно-розвиткове заняття

«Україна – це МИ»

Естафету відкритих занять Ірина Володимирівна передала своїй старшій колезі, вчительці 2-го класу Кравчук Валентині Степанівні.
Валентина Степанівна провела корекційно-розвиткове заняття «Україна – це МИ».
Учні вчилися розвивати монологічне мовлення, адже кожен старався розповісти про себе, як про частинку нашої держави.
Також, завданням Валентини Степанівни було розвинути у дітей любов до рідної мови, своєї Батьківщини, любов до українського народу. Учні поглибили свої знання новими прислів’ями, приказками та віршами про рідну мову.

Відкрите корекційне заняття «У царині мистецтва»

Сьогодні, в другий день зими, вчителька 4-го класу Кіріяк Ірина Володимирівна провела відкрите корекційне заняття «У царині мистецтва», на якому учні навчалися малювати у нетрадиційній техніці.
Дітей та гостів очікувала приємна несподіванка, адже їм було запропоновано малювати на піні для гоління. Так-так, все вірно! Така техніка існує і це дуже захопливо!
Ірина Володимирівна розвивала творче та асоціативне мислення у дітей. Учні вчилися виховувати впевненість у собі, своїх діях та охайності у своїй роботі. Діти із задоволенням приймали участь в різних формах роботи та активно відповідали на запитання.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Міжнародне гасло ООН цього року: «Ліквідувати нерівності. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемії»
В Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ, і майже 70% із них знають про свій діагноз. Але все ще кожен третій українець або українка не знають про свій ВІЛ-статус.
Без сміливих дій проти нерівності світ ризикує не досягти цілей щодо припинення СНІДу до 2030 року.
Практичний психолог Іванівської спеціальної школи Приліпко Ірина Олексіївна, провела учням 6-го класу бесіду з елементами тренінгу: «Не дай СНІДу шанс»
Ірина Олексіївна сформувала учням уявлення про небезпеку СНІДу та виховувала бажання дотримуватися правил здорового способу життя. Учні мали змогу обговорити проблемні питання даної теми, які є шляхи зараження, ознаки хвороби, визначити найпоширеніші міфи та фейкові факти про ВІЛ/СНІД.
Також, вихователька 1-го класу Фалатюк Людмила Василівна разом зі своїми вихованцями виготовили яскравий лепбук «Ми проти СНІДу» Учні ознайомилися з елементарними поняттями про СНІД та в ігровій формі обговорили дану тему.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року
На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.
Практичний психолог школи Приліпко І.О. та провідний спеціаліст служби у справах дітей Іванівської сільської ради Кащук О.П. проведи бесіду з елементами тренінгу на тему “Що таке торгівля людьми? Як не потрапити у біду.”

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Сьогодні в нашому закладі ювенальний офіцер Моргун Сергій Володимирович та дільничний інспектор Іванівської сільської територіальної громади Нагорний Сергій Миколайович провели профілактично-просвітницьку бесіду з учнями старших класів на тему “Що таке домашнє насильство? Куди потрібно звернутися за потреби” .Роздали буклети з номерами телефонів лінії довіри, національної дитячої”гарячої” лінії.

Голодомор

Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі — України.
Голод — це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок.
Учні Іванівської спеціальної школи теж не залишились осторонь дня пам’яті. У школі була проведений тиждень пам’яті Голодомору 1932 – 1933 р.р.: «На підвіконні палахтить свіча»
Учителька історії Скворцова Тетяна Олександрівна разом з педагогами провели лінійку пам’яті «Страта голодом».
Бібліотекарка Бадрак Людмила Степанівна провела голосні читання книги ,,Жах,, С.Дяченка для учнів 5 -10 класів, бесіду-роздум: «Ціна хліба» для учнів 5-го класу. Також для учнями молодших класів був переглянутий мультфільм «Голодний дух»
Учні старших класів дивилися та обговорювали фільми про голодомор, проводили уроки пам’яті.

День Гідності і Свободи

21 листопада, в День Гідності та Свободи, учні Іванівської спеціальної школи передали виручені на ярмарку кошти на допомогу ЗСУ. Кошти, які вишли чималі – 7000 гривень, були передані особисто голові ОТГ Кулику Михайлу Леонтійовичу та бухгалтеру сільської ради.
Наші учні відповідально віднеслися до акції і віддали всі свої сили на підготовку до неї. Можна було замітити, з яким запалом та блиском в очах вони готувалися до ярмарки! І, як ви бачите, результат перевершив очікування.
Ще раз хочемо подякувати усіх причетних за допомогу!
Разом до Перемоги!

Всесвітній День дитини

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою.
Сьогодні, 20 листопада, ми відзначаємо Всесвітній День дитини. Іванівська спеціальна школа вітає усіх діток з таким гарним святом! Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Наполегливо опановуйте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, аби досягти висот у майбутньому.

Благодійна акція-ярмарок

«В ім’я Перемоги! Діти для воїнів ЗСУ»

Ми це зробили!
Саме так, сьогодні, 19.11.2022, учні Іванівської спеціальної школи на чолі з педагогами провели благодійну акцію-ярмарок «В ім’я Перемоги! Діти для воїнів ЗСУ». Ярмарка пройшла на «ура»! Щиро дякуємо усім небайдужим, а особливо педагогам ДНЗ «Малятко», які зробили «почин»👍🏻
Дякуємо учасникам, за те що долучилися до акції і придбали в наших учнів ВЕСЬ! товар, що був представлений. Завдяки вам маємо змогу передати на допомогу ЗСУ аж 7000 гривень! Звіт про передані кошти надамо пізніше.
Радіємо, що живемо на одній землі з такими чуйними, щирими та щедрими людьми! Адже разом, хоч і невеликими кроками, наближаємо Перемогу!

16 листопада – Міжнародний день толерантності.

Толерантність – це насамперед чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу.

Вечір присвячений пам‘яті Олегу Федоровичу Чорногузу.

Олег Чорногуз – той, хто лікував сміхом.
Він найвідоміший сучасний український письменник-сатирик, автор першого українського сатиричного роману, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України. Був редактором журналу «ВУС», автором численних книжок гумору та сатири. Народився 5 квітня 1936 року в селі Іванів на Вінниччині.

14 листопада в Іванівській спеціальній школі був проведений вечір присвячений пам‘яті Олегу Федоровичу Чорногузу.

Інтегроване заняття з учнями 2-го класу “Українська вишиванка”

Вишивання сорочок з давніх давен увійшло в життя народу. Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії.
Красива вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається символом здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості; оберіг і захист відзлого ока і слова.
Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції.
Олійник А.Ю. у своєму відкритому заході розповіла учням 2-го класу про те, що ж такого цікавого таять в собі наші вишиванки та про який прихований зміст можна прочитати у візерунках. Також діти мали змогу самі повправлятися і «вишити» сорочку, хоча не голкою, а лише кольоровими фарбами.
Наприкінці заходу Алла Юріївна зазначила: « Вишиванка – невід’ємна частина ідентичності та самобутності українського народу, як от сало, український борщ чи легендарні воїни – козаки. Це те, що створювалося та передавалося віками від наших пращурів. Правду кажуть, коли називають вишиванку кодом нації. Бо ж це й справді так. Вишиті, виплекані візерунки, які лягають різнобарв’ям кольорів на тканину, ніби розповідають про український народ. Хрестик до хрестика, нитка до ниточки… Так пишеться історія українців, наші звитяги, наші біди і страждання та непоборна жага до волі на своїй землі.»

День української писемності та мови

В Україні 9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови.
Цьогоріч свято має особливе значення, адже в умовах великої війни росія не лише вбиває й катує людей, руйнує та знищує міста, але й зазіхає на наші цінності та символи – те, що ідентифікує нас як українців. Одним із ключових символів завжди була, є і буде українська мова.
Ще до початку повномасштабного вторгнення українці почали масово переходити на державну. Відтоді і дотепер зберігається позитивна тенденція. Отож, Іванівська спеціальна школа також відзначила це свято різноманітними заходами. Надавачі укр. мови, Ольхова Н. О. та Федчишина О. П. для учнів 9–10класів, проводили тематичні заходи, а саме літературні читання та конференції, де узагальнювали їхні знання і провели паралелі із сучасністю.

Тиждень історії

Школа – це простір життя дітей. У школі учень не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчання необхідно будувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Проведення предметного тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, стимулювання творчої активності учнів. Тиждень історії має стати дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, сприяти їх розвитку та поширенню світогляду. Тиждень історії – це не тільки розваги для учнів, скільки одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями.

З метою популяризації та активізації пізнавальних інтересів учнів до історії, розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмета з 07 листопада по 12 листопада 2022 року був проведений тиждень історії «Сьогодні – знавці історії, а завтра – її творці» .

Гірка пам*ять Голокосту

Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами. І. Бауер, ізраїльський історик 81 рік тому, наприкінці вересня – на початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці в Бабиному Яру гітлерівці розстріляли близько ста тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями.
Але й пізніше саме в Бабин Яр привозили на страту людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, що пережив увесь багатонаціональний народ України.
Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв. Формальним приводом для нацистської операції стала нібито радянська диверсія зі знищення Хрещатику 24 вересня.
Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
Ми маємо вибачитися перед євреями. Можливо, це колись та станеться. Можливо, на 100-річчя трагедії Бабиного Яру… Хоча, Катастрофа не знає терміну давності. І вона не вимірюється роками – лише жертвами – обірваними людськими життями невинно убієнних.

«Голокост. Біль та пам’ять»

Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.  І. Бауер, ізраїльський історик 81 рік тому, наприкінці вересня – на початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці в Бабиному Яру гітлерівці розстріляли близько ста тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями.

Але й пізніше саме в Бабин Яр привозили на страту людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, що пережив увесь багатонаціональний народ України.

Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв. Формальним приводом для нацистської операції стала нібито радянська диверсія зі знищення Хрещатику 24 вересня.

Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. В Іванівській ОТГ також існує Малий Бабин Яр, де було розстріляно дві тисячі євреїв.  Шкільний бібліотекар, Бадрак Людмила Степанівна, на протязі багатьох років займається вивченням історії Бабиного Яру та людей, які там постраждали.

29 вересня Бадрак Л.С, вчиелька історії Скворцова Т.С. та вчителька природознавства Пушкар І.Б. прийняли участь у мітингу в честь вшанування жертв Голокосту в приміщенні Іванівського СБК. Людмила Степанівна поділилася цікавою інформацією та історичними фактами. Вона є автором книги «Люди і Долі», де засвідчує всі жахіття і звірства есесевців від прямих свідків.

Ми маємо вибачитися перед євреями. Можливо, це колись та станеться. Можливо, на 100-річчя трагедії Бабиного Яру… Хоча, Катастрофа не знає терміну давності. І вона не вимірюється роками – лише жертвами – обірваними людськими життями невинно убієнних.

«Спасибі вам, що ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос!»

Першим ученим у житті кожної людини є учитель. Прекрасна професія! Найблагородніша серед інших. Учитель навчив нас писати й читати перше слово в житті “мама”. Потім такі, як земля, сонце, народ, праця. І не тільки навчив писати й читати ці слова, а й допоміг збагнути їх глибинний зміст, прищепив відповідальність обов’язку, допоміг нам поступово знаходити своє місце в житті.

Традиційно першої неділі жовтня своє професійне свято відзначають освітяни. От і цього року 30 вересня у нашій школі відбулося свято вшанування вчителя «Спасибі вам, що ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос!». Організатором свята виступили учні шостого класу. Вони підготували святковий концерт.

Учні висловили свою вдячність вчителям чудовиминомерами художньої самодіяльності. Лунали святкові привітання та пісні. Учасники гуртку «Грація» привітали освітян патріотичним танцем під улюблену пісню дітей «Ой, у лузі червона калина…»

На деякий час дорослі змогли забули про всі негаразди.

Звичайно, учні не забули подякувати ЗСУ за змогу провести свято в спокої, хоча тривожні сирени змушували усіх спускатися у бомбосховище. Також віддали шану та згадали хвилиною мовчання всіх полеглих воїнів.

Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого досконалішого. Немає мабуть на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі, зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком.

«Спорт у нашому житті»

У всьому світі люди різного віку люблять спорт та ігри. Спорт допомагає людям стати здоровими і сильними, підтримує їх у формі і від цього вони виглядають привабливо. Фізичні вправи поліпшують самопочуття і зовнішній вигляд людей. Спорт також підтримує людей в гарному настрої. Він робить людей більш організованими, відповідальними та дисциплінованими в житті. Спорт дає людям можливість спілкуватися з людьми, які мають схожі інтереси.

«Здоров’я чисте джерело»

Під таким гаслом у Іванівській спеціальній  школі  пройшов

 ТИЖДЕНЬ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Під час проведення тижня  робота надавачів  фізичної культури спрямована на:

  • виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;
  • покращення  здоров’я;
  • придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;
  • знайомство з найкращими спортсменами України та олімпійськими чемпіонами.

Класними керівниками були проведені бесіди на тему: « Моя безпечна поведінка допоможе зберегти здоров’я»,  медична сестра провела лекцію «Культура харчування».

Також було проведено безліч різноманітних заходів, таких як:

  • спортивні ігри;
  • спортивна вікторина «Ми сміливі, спритні і кмітливі»:  2-10 класи;
  • конкурс малюнка: «Спорт – здоров’я і краса!»
  • перегляд кінофільмів та мультфільмів на спортивну тематику;
  • легкоатлетичний крос;                                              
  • фотовиставка «Спорт у нашій школі»
Також здобувачі старших класів прийняли участь у змаганні з великого футболу серед старостів ОТГ з різних куточків України.Спорт є необхідною частиною нашого життя. І звичайно, йому приділяється велика увага в нашому навчальному закладі.

«Хай небо буде мирним, а Україна чистою».

Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці – незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті. Військові захищають Україну на передовій, медики рятують життя, правоохоронці підтримують порядок, волонтери забезпечують гуманітарні місії, громадяни об’єднують зусилля і разом тримають екологічну оборону.
17 вересня 2022 року о 11:00 відбулась міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання. Комунальний заклад «Іванівська спеціальна школа»  теж не залишилися осторонь цієї акції. Школярі  долучилися  до акції  під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою».Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.У рамках підготовки даної події буде проведено: робочі наради організаційних комітетів, безпечні онлайн та офлайн активності.

До дня туризму

Хто такий турист? Це людина, яка любить подорожувати, відкривати нові далі. Це людина, яка понад усе любить свій рідний край, свою землю. Яка надає перевагу голубому шатру неба над тіснявою будинків. Біля туристичного вогнища створювалися найкращі пісні, біля нього зароджувалася найміцніша справжня дружба.
Кожен з нас в душі маленький або великий екстремал. Залежно від любові до підвищення рівня адреналіну, хтось вибирає свій улюблений вид спорту.
Велоспорт вважається найбільш безпечним з екстремальним видів спорту, який люблять чоловіки, жінки і діти. Насолоджуючись ранковою прогулянкою на велосипеді або підкоренням швидкісної траси, можна не тільки отримати заряд енергії на цілий день і позитивно вплинути на здоров’я, але і побувати в тих місцях, в які важко дістатися на іншому транспорті.
Дня туризму, який відзначається 27 вересня, було проведе спортивно-туристські змагання на дистанції «Фігурне водіння велосипеда», де здобувачі Іванівської спеціальної школи також прийняли участь. Учні змагалися за цінні призи та смаколики.
На превеликий жаль, нашим учням не вдалося здобути призові місця, але це зовсім їх не засмутило! Адже, як цікаво і весело був проведеним час і найголовніше з користю для здоров’я. А в учасників буде цілий рік попереду  щоб попрактикуватися і на наступний рік показати вищий клас!

«Школа радо зустрічає нас!»

В Україні день 1 вересня з давніх-давен – не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято – День знань.Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий, незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень.Та, нажаль, в реаліях сьогодення – це свято з присмаком журби. Адже, шкільне свято, водночас, це і 190-й день війни.
До  Іванівської спеціальної школи  завітала уся велика шкільна родина, а саме:  учні школи, батьки учнів, учителі. Діти не стримували емоцій радості, тому що вони нарешті повернулися у безтурботний  світ дитинства.
На подвір’ї  – багато вишиванок та синьо-жовтих кольорів. Традиційним було свято першого дзвоника у Іванівській спеціальній школі. Усі разом учні, учителі та присутні гості виконали Державний Гімн, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв України. Лунали святкові вітання з початком навчального року від директорки школи – Рибочки Любові Михайлівни та учителів.Любов Михайлівна зазначила: «Літо закінчилося і розпочинається новий навчальний рік. Прикро, що він починається в умовах воєнної інтервенції. Та це не привід казати, що нам важко навчатися чи працювати. Навпаки. Зараз ми повинні гуртуватися навколо спільної мети – перемогти та збудувати сильну, економічно розвинуту державу.»На учнів та чекає ще один особливий рік навчання. Яким він буде – покаже час. Та за можливість зайти у класи і сісти за парти дякували Богу та Збройним Силам України.

«Ми українці: честь і слава незламним»

З початком 2022 року настали значні випробування для українського народу. Українська держава, пройшовши значний шлях у розбудові своєї незалежності, зустрілася з величезною перешкодою на цьому шляху – проти України була розв’язана повномасштабна війна.Перший урок у новому навчальному році був присвячений незламності українського народу.Для  здобувачів 2-3 класів класні керівники Кравчук В.С. та Баланюк Е.П.  провели цікавий та пізнавальний урок. Учні пригадали кольори державного прапору у формі гри, розгадували загадки та декламували вірші.
Надавачі 5-10 класів звернули увагу на історію українського державотворення, розвиток та зміцнення держави, історію державних символів України. Уроки пройшли у формі цікавої бесіди.Перший урок був проведений у кожному класі. Адже саме школа виховує майбутніх патріотів своєї країни, прищеплює любов до рідної землі, гордість за свою націю.

«Сади Перемоги»

Сади Перемоги – всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні.Через нахабне вторгнення російської федерації на територію України, третина сільськогосподарських угідь держави  не засіяна. Тому, питання продовольчої кризи, нажаль, дуже велике. Та всі ми знаємо, що запаси – це дуже добре!Отож, Іванівська спеціальна школа також не пройшла мимо цієї акції. Протягом декількох місяців шкільні педагоги та весь технічний персонал не нудьгували, а невтомно трудилися на 40 сотих землі. Садили картопельку, цибулю та капусту, пололи бурячки та моркву. І ось настав час це багатство збирати!Спільними зусилями працівники школи виконали важку працю та збагатили державний запас декількома тоннами овочів.

Моя квітуча Україна

За вікном уже відлітають у вирій останні журавлині ключі, в рощальному танку кружляє багряне листя, облітаючи з дерев. Надворі осінь. Прекрасна пора. Свято квітів – це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка, де панує особива атмосфера тепла та затишку. На протязі багатьох років стало доброю традицією школи на початку вересня проводити таке свято. Цей рік також не став виключенням.Діти та вихователі проявили творчість та виготовили  цікаві композиції. Варто зазначити, що багато експонатів було присвячено нашій Перемозі над агресором, адже діти також з нетерпінням чекають на мир.Яскраві квіти, запашні яблучка та виноград, пузаті гарбузики, пишна, червона калина – такі компоненти використовували учасники свята у своїх виробах.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *